Laremid 2mg 20 tabletek

Kod produktu: 37022
Ocena: 0

Preparat działa przeciwbiegunkowo.

Producent: POLFA WARSZAWA
Cena: 10,86 zł 10.86
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki

Dawka:

2 mg

Opakowanie:

20 tabletek

Skład:

Loperamidu chlorowodorek 2 mg oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon K-25, kwas stearynowy

Działanie:

Laremid jest lekiem przeciwbiegunkowym. Lek wydłuża przejścia pokarmu przez przewód pokarmowy, zmniejsza wydalanie wody i elektrolitów oraz zmniejsza natychmiastową potrzebę wypróżniania. Skutkiem działania leku jest zmniejszenie częstości i liczby wypróżnień.

Wskazania:

W objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki. U pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego może być stosowany w celu zmniejszenia liczby i objętości stolców oraz zwiększenia ich konsystencji.

Przeciwwskazania:

Nie należy nadwrażliwości na loperamid lub którykolwiek ze składników preparatu. O dzieci w wieku poniżej 6 lat, zwłaszcza bez zalecenia i kontroli lekarza. Do leczenia zasadniczego w stanach takich jak: ostra czerwonka przebiegająca z obecnością krwi w kale i wysoką gorączką, ostra faza wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ostra biegunka wywołana przez bakterie chorobotwórcze lub rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy związane ze stosowaniem antybiotyków. Lek należy odstawić, jeżeli wystąpi zaparcie lub wzdęcie brzucha.

Dawkowanie:

Ostra biegunka - początkowo 2 tabletki dla dorosłych i 1 tabletka dla dzieci w wieku 6 lat i powyżej; następnie 1 tabletka po każdym wolnym stolcu.Przewlekła biegunka: początkowo 2 tabletki dla dorosłych i 1 tabletka dla dzieci w wieku 6 lat i powyżej; następnie zazwyczaj od 1 do 6 tabletek na dobę.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl