Medivag Gel aplikatory dopochwowe 5ml x 6 szt.

Kod produktu: 36947
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Medivag gel to niehormonalny wyrób medyczny w postaci żelu, stosowany dopochwowo w przypadku zaburzeń odczynu środowiska pochwy związanych m.in. z przebytymi zabiegami chirurgicznymi, chemioterapią czy okresem menopauzalnym.

Producent: KADEFARM
Cena: 27,51 zł 27.51
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Żel

Opakowanie

Aplikator dopochwowy x 6 szt.

Skład

Woda, kwas mlekowy, glicerol 85%, glikol propylenowy, alkohol benzylowy, hydroksyetyloceluloza, pH3,6-4,0

Działanie

Medivag gel to niehormonalny wyrób medyczny w postaci żelu, stosowany dopochwowo w przypadku zaburzeń odczynu środowiska pochwy związanych m.in. z przebytymi zabiegami chirurgicznymi, chemioterapią czy okresem menopauzalnym. Pomocniczo przy antybiotykoterapii i profilaktyce infekcji intymnych.

Dzięki zawartości kwasu mlekowego, Medivag gel stabilizuje kwaśny odczyn środowiska pochwy, przywraca i wzmacnia naturalną florę bakteryjną, przez co pomaga zapobiegać infekcjom intymnym i niweluje nieprzyjemny zapach. Odpowiednio dobrana kompozycja składników receptury produktu wspomaga odbudowę nabłonka pochwy, działa nawilżająco i łagodząco w przypadku wystąpienia zaczerwienień, suchości, podrażnień, swędzenia miejsc intymnych czy dyspareunii (odczuwanie bólu w trakcie stosunku płciowego).

Wskazania

Zaburzenia odczynu środowiska pochwy pochwy związanych m.in. z przebytymi zabiegami chirurgicznymi, chemioterapią czy okresem menopauzalnym.

Sposób użycia

  • Usunąć zatyczkę, obracając końcówkę aplikatora.
  • Siedząc lub leżąc z podkurczonymi nogami, wprowadzić cienki koniec aplikatora do pochwy i wycisnąć zawartość tubki. Delikatnie wyjąć aplikator z pochwy, ściskając tubę tak, aby nie usunąć zaaplikowanego preparatu.

Dla zwiększenia higieny stosowania, przed usunięciem zatyczki, należy przemyć cienki koniec aplikatora ciepłą, bieżącą wodą, przez minimum 5 sekund. Ze względu na możliwość wyciekania małych ilości żelu, zaleca się używanie wkładek higienicznych.

Medivag gel stosuje się 1 raz dziennie, przez 6 dni, przed snem, po zakończeniu dopochwowego leczenia przeciwzapalnego lub podczas stosowania antybiotykoterapii. Profilaktycznie 1 raz, co drugi dzień, przez 12 dni. W przypadkach koniecznej dłuższej profilaktyki przeciw nawrotom infekcyjnym, 3 razy w tygodniu, przez 2 miesiące.

Ostrzeżenia

Produkt przeznaczony do stosowania dopochwowego. Produkt przeznaczony do stosowania tylko przez osoby dorosłe. W pozostałych przypadkach, przed zastosowaniem, należy skonsultować się z lekarzem.

Stosować wyłącznie aplikatory, które są szczelnie zamknięte. Aplikatory przeznaczone są do jednorazowego użytku. Nie stosować, jeśli upłynął termin ważności podany na aplikatorze.

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli po 6 dniach stosowania produktu nie nastąpiła poprawa. Skonsultować się z lekarzem przez zastosowaniem produktu, jeśli jest się w ciąży lub w trakcie karmienia piersią. Podczas stosowania żelu może wystąpić uczucie pieczenia i/lub swędzenia. Jest to działanie chwilowe.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl