NeoFuragina 50mg tabletki 30 szt.

Kod produktu: 31726
Ocena: 0

Preparat hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych.

Producent: TEVA
Cena: 9,83 zł 9.83
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Dawka

50mg

Opakowanie

1 op. 30 tabletek

Skład

1 tabletka zawiera 50mg furaginy, lek zawiera laktozę i sacharozę.

Działanie

Furagina zawarta w leku to pochodna nitrofuranu, chemioterapeutyk aktywny wobec Gram-dodatnich i Gram-ujemnych bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych. Działa silnie bakteriostatycznie m.in. na Staphylooccus aureus, S. epidermidis, S. faecalis, Salmonella spp., Shigella spp., Proteus spp., Klebsiella spp., Escherichia spp., Enterobacter spp. Wykazuje działanie przeciwpierwotniakowe i niewielkie przeciwgrzybicze. Nie działa na Pseudomonas aeruginosa i większość szczepów Proteus vulgaris. Furagina szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając Cmax we krwi w ciągu 0,5 h. Stężenia we krwi i tkankach są niewielkie. Jest wydalana z moczem, w którym osiąga stężenia terapeutyczne. Przyjmowanie furaginy z pokarmem wysokobiałkowym zwiększa jej dostępność biologiczną i zwiększa stężenie leku w moczu. Łagodzi dolegliwości związane z zakażeniami układu moczowego, np. dokuczliwe pieczenie i parcie na mocz.

Wskazania

Leczenie ostrych i przewlekłych zakażeń układu moczowego oraz profilaktycznie w długotrwałym zapobieganiu nawrotom tych zakażeń. Łagodzi dokuczliwe pieczenie i parcie na mocz.

Sposób użycia

Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Dorośli - pierwszy dzień leczenia: 100 mg (2 tabletki) 4 razy na dobę; następne dni: 100mg (2 tabletki) 3 razy na dobę. Należy przyjmować podczas posiłków zawierających białko, które korzystnie wpływa na wchłanianie leku. Lek stosuje się przez 7-8 dni. W razie konieczności kurację można powtórzyć po 10-15 dniach.Przed zastosowaniem zapoznać się z treścią ulotki.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na pochodne nitrofuranu lub substancje pomocnicze preparatu. Ciężka niewydolność nerek (skąpomocz, bezmocz). Rozpoznana polineuropatia (np. cukrzycowa). Niedobór G-6-PD (ze względu na ryzyko wystąpienia niedokrwistości megaloblastycznej lub hemolitycznej). I trymestr ciąży.Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne i po konsultacji z lekarzem.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl