Nifuroksazyd 200mg tabletki 12 szt. HASCO

Kod produktu: 17278
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek przeciwbiegunkowy

Producent: HASCO LEK
Cena: 6,62 zł 6.62
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki powlekane

Opakowanie

1 op 12 tabletek

Dawka

200 mg

Skład

1 tabletka zawiera: substancje czynne: nifuroksazyd 200mg skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian, otoczk żółta Opadry o składzie: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, lak E 104, żółcieni chinolinowa, talk, tytanu dwutlenek, żółcień pomarańczowa E 110, lak E 132, indygokarmin.

Działanie

Lek działa szybko przeciwbakteryjnie, wyłącznie w świetle jelit, nie wchłania się z przewodu pokarmowego, nie wywiera działania ogólnego. Jest szybko wydalany z organizmu. 
Po podaniu doustnym praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Wydalany jest w postaci niezmienionej z kałem.Nifuroksazyd wykazuje działanie przeciwbakteryjne wobec większości bakterii wywołujących zakażenia jelitowe. Lek działa na ziarniaki Gram-dodatnie z rodzaju Staphylococcus i Streptococcus oraz drobnoustroje Gram-ujemne (Salmonella, Shigella, Klebsiella, Escherichia). Nie działa na bakterie z rodzaju Proteus, Pseudomonas, Providentia. Nie zaburza prawidłowej równowagi mikrobiologicznej przewodu pokarmowego.

Wskazania

Lek stosowany jest w ostrej lub przewlekłej biegunce w przebiegu zakażeń bakteryjnych przewodu pokarmowego.

Sposób użycia

Lek stosuje się doustnie. Dorośli: 800 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych. Dzieci w wieku powyżej 6 lat: 600-800 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych.

Uwaga

Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu, nie stosować u dzieci do 7 roku życia. Przed zastosowaniem u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl