Ocusalin 5% UD krople do oczu 5% minimsy x 20 szt.

Kod produktu: 29767
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
  • nowość

Jałowy , hipertoniczny roztwór chlorku sodu (5%), przeznaczony do stosowania w przypadku obrzęku rogówki.

Producent: PENTA
Cena: 30,41 zł 30.41
quantity szt.

Opis

Postać

Roztwór

Opakowanie

Minimsy 20 szt.

Skład

Chlorek sodu, woda do wstrzykiwań

Działanie

Ocusalin to jałowy, hipertoniczny roztwór chlorku sodu (5%), przeznaczony do stosowania do oka. Krople wykazują właściwości osmotyczne, powodują resorbcję nadmiaru wody z tkanek rogówki jeśli wystąpił jej obrzęk, przez co następuje poprawa widzenia. Ocusalin stosowany jest szczególnie po operacjach oka (np. zaćmy), jak również po zabiegach diagnostycznych (np. gonioskopii), jeśli wystąpi zaburzenie równowagi osmotycznej w tkankach rogówki.

Wskazania

Obrzęk rogówki.

Sposób użycia

Jeden pojemnik oddzielić. Upewnić się, że pojemnik nie jest uszkodzony. Przez wykręcenie górną, płaską częścią otworzyć pojemnik (nie urywać). Wkraplać 3-5 razy na dobę do worka spojówkowego oka, które wykazują zmiany. Nie dotykać oka końcówką pojemnika. Po zakropleniu powoli zamknąć oko. Należy ustalić z lekarzem okulistą zarówno częstotliwość zakraplania jak i okres stosowania preparatu.

Po zastosowaniu preparatu może wystąpić pieczenie i/lub podrażnienie oka w którym zastosowano preparat.

Ostrzeżenia

  • Nie należy stosować tego wyrobu bez zalecenia lekarza.
  • W przypadku stwierdzenia uszkodzenia pojemnika nie należy go używać.
  • Podczas zakraplania nie należy dotykać powierzchni oka pojemnikiem.
  • Aby uniknąć ryzyka zanieczyszczenia nie należy niczego dotykać otworem pojemnika.
  • W przypadku obrzęków rogówki przeciwwskazane jest używanie soczewek kontaktowych. Jeśli używanie soczewek kontaktowych jest konieczne, przed zakraplaniem należy je zdjąć. Ponownie można je założyć po co najmniej 15 minutach od wkroplenia preparatu.
  • Jeśli jednocześnie z preparatem Ocusalin stosowane są inne krople do oczu należy skonsultować się z lekarzem okulistą. Należy zachować odstęp co najmniej 5 minut pomiędzy zakraplaniem kolejnych preparatów.

Uwagi

Zawartość pojemnika przeznaczona jest do jednorazowego użytku. Preparat nie zawiera środków konserwujących. W związku z tym, jeśli w pojemniku pozostanie niewielka ilość roztworu należy go wyrzucić. Nie stosować preparatu po upływie daty ważności oznaczonej na każdym pojemniku.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl