Opatrunek  AQUACEL Ag Extra  15cm x 15cm   1szt

Opatrunek AQUACEL Ag Extra 15cm x 15cm 1szt

Kod produktu: 30150
Ocena: 0

Opatrunek ze srebrem jonowym na rany przewlekłe 15 cm x 15 cm

Producent: CONVATEC
Cena: 43,00 zł 43.00
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Opatrunek

Opakowanie

1 szt 15cm x 15cm

Działanie

Nowoczesny opatrunek przewciwbakteryjny,o wymiarach 15cm x 15 cm zawierający jony srebra (1,2%) i zbudowany z pochłaniających duże ilości wysięku nietkanych włókien karboksymetylocelulozy. Pochłania bardzo duże ilości wysięku z rany, izoluje i eliminuje zakażenia. Wymaga opatrunku wtórnego. Tworzy w ranie wilgotne środowisko sprzyjające gojeniu. Przy zetknięciu z wysiękiem żeluje, wchłania oraz zatrzymuje w swoich strukturach szkodliwe komponenty wysięku. Srebro jonowe zawarte w opatrunku zwalcza wszelkie zarazki i patogeny, włącznie z MRSA i VRE.

Wskazania/h4>

Rany zakażone przewlekłe, płytkie i głębokie, obficie wydzielające (owrzodzenia podudzi na tle niewydolności żylnej i tętniczej, odleżyny, zespół stopy cukrzycowej). Rany zakażone ostre, płytkie i głębokie, obficie wydzielające (oparzenia skóry pośredniej grubości, miejsca pobrania skóry do przeszczepu, rany pourazowe, rany po opracowaniu chirurgicznym).

Sposób stosowania

Opatrunek może pozostawać na ranie do 7 dni, chyba że przesiąknie do opatrunku wtórnego (w oparzeniach 14 dni).Przepłucz dokładnie intensywnym strumieniem 0,9% NaCl.Przy ranach płytkich pozostaw margines 1 cm opatrunku wokół rany. W przypadku ran głębokich pozostaw margines 2,5 cm poza raną celem łatwiejszego usunięcia opatrunku. Wypełnij do 80% głębokości rany, ponieważ opatrunek zwiększy swoją objętość po wchłonięciu wysięku. W miarę wysychania opatrunek AQUACEL® Ag będzie w naturalny sposób przylegał do powierzchni rany i będzie wyglądał jak opatrunek gipsowy.

Dane techniczne

Płeć płeć nie ma znaczenia

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl