Opatrunek  PermaFoam comfort   10 cm x  20 cm  1szt

Opatrunek PermaFoam comfort 10 cm x 20 cm 1szt

Kod produktu: 27618
Ocena: 0

Hydroaktywny opatrunek piankowy na owrzodzenia podudzi 10 cm x 20 cm

Producent: HARTMANN
Cena: 13,24 zł 13.24
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Opatrunek

Opakowanie

1 szt 10 cm x 20 cm

Działanie

Opatrunek wyposażony jest dodatkowo w samoprzylepną i chroniącą skórę krawędź mocującą, ułatwiającą jego zakładanie. Specjalna struktura porów warstwy chłonnej umożliwia szybkie odprowa­dzenie wydobywających się z rany wydzielin i szczątków komórek oraz ich zablokowanie w górnej warstwie opatrunku. Minimalizuje ryzyko wystąpienia ma­ceracji skóry wokół rany. Bardzo wysoki potencjał retencyjny prawie 90% wchłoniętych płynów zostaje zatrzymane w strukturze opa­trunku przy zastosowaniu standardo­wej terapii uciskowej tj. ok. 42 mm Hg jest więc szczególnie polecany do zastosowania w połączeniu z te­rapią uciskową w przypadku owrzo­dzeń podudzia. Przyspiesza powstawanie ziarniny. Nie przywiera do powierzchni rany, umożliwiając bezbolesne zmiany opa­trunków.

Wskazania

Opatrunek o wymiarach 10 cm x 20 cm polecany na nie objęte zakażeniem rany trudno gojące się (np. owrzodzenia podudzi, odleżyny, zgorzel cukrzycowa) z wysiękiem od obfitego do umiarkowanego, znajdujące się w końco­wym etapie fazy oczyszczania oraz na etapie budowania nowej tkanki, oparzenia do stop­nia 2a. Idealne rozwiązanie dla zaopatrywania owrzodzeń podudzi w kombinacji z terapią kompresyjną.

Sposób stosowania

Wielkość opatrunku PermaFoam należy dobrać tak, aby jego brzegi wychodziły 1-2 cm poza ranę. Jeśli jest to konieczne, wielkość i kształt opatrunku można odpowiednio dostosować przycinając go nożyczkami.W przypadkach mniej skomplikowanych ran można pozostawić PermaFoam przez kilka dni, w zależności od stanu nasycenia opatrunku i ilości wydzieliny. Gdy wydzielina z rany widoczna jest poza obrębem opatrunku należy go jak najszybciej zmnienić.

Dane techniczne

Płeć płeć nie ma znaczenia

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl