Otrivin Regeneracja aerozol do nosa 10ml

Kod produktu: 40736
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Aerozol wspomagający gojenie błony śluzowej nosa i udrażniający nos.

Producent: GLAXOSMITHKLINE
Cena: 19,21 zł 19.21
quantity szt.

Opis

Postać

Roztwór

Opakowanie

Pojemnik 10ml

Skład

1 ml roztworu zawiera 1mg ksylometazoliny chlorowodorku i 50mg deksopantenolu oraz disodu fosforan dwunastowodny, potasu diwodorofosforan, benzalkoniowy chlorek, roztwór, wodę oczyszczoną.

Działanie

Lek Otrivin Regeneracja zawiera substancję czynną ksylometazoliny chlorowodorek, która ma działanie obkurczające naczynia krwionośne i zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa.

Roztwór zawiera także substancję czynną deksopantenol, który jest pochodną witaminy–kwasu pantotenowego.Wspomaga on gojenie się ran i chroni błonę śluzową nosa.

Wskazania

Dla dorosłych i młodzież powyżej 12. roku życia, do stosowania w celu:

  • zmniejszenia obrzęku błony śluzowej nosa w zapaleniu błony śluzowej nosa, a także jako leczenie wspomagające gojenie ran skóry i błony śluzowej, w łagodzeniu naczynioruchowego zapalenia błony śluzowej nosa i leczeniu utrudnionego oddychania przez nos po przebytej operacji nosa,
  • zmniejszenia obrzęku błony śluzowej nosa w zapaleniu błony śluzowej nosa związanym z ostrym zapaleniem zatok przynosowych (zapalenie błony śluzowej nosa i zatok).

Sposób użycia

Dorośli i młodzież w wieku od 12 lat: Jedna dawka aerozolu do każdego otworu nosowego stosownie do potrzeb, ale nie więcej niż 3 razy na dobę.

Ostrzeżenia

Produktu nie należy stosować:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub deksopantenol, lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • jeśli u pacjenta występuje suche zapalenie błony śluzowej nosa, w tym także z powstawaniem strupów (suche lub zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa)
  • jeśli pacjent miał zabieg chirurgiczny wykonywany przez nos, np. usunięcie przysadki lub jakikolwiek inny zabieg chirurgiczny z odsłonięciem opon mózgowych
  • jeżeli u pacjenta występuje podwyższone ciśnienie w oku, a zwłaszcza jaskra wąskiego kąta
  • u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 12 lat

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl