Oxalin 0.05% żel w spray 10g

Oxalin 0.05% żel w spray 10g

Kod produktu: 7555
Ocena: 0

Preparat zwęża naczyni krwionośne i zmniejsza obrzęku błony śluzowej nosa

Producent: POLFA WARSZAWA
Cena: 15,14 zł 15.14
quantity szt.

Opis

Postać

Żel

Opakowanie

Butelka z pompką i aplikatorem 10g

Dawka

0.05%

Skład

Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek. 1 g żelu zawiera 0,5 mg oksymetazoliny chlorowodorku. - Pozostałe składniki to: sodu chlorek, disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, disodu edetynian, hydroksyetylocelulozę, glicerol, benzalkoniowy chlorek roztwór, woda oczyszczona.

Działanie

Lek Oxalin 0,05% zawiera chlorowodorek oksymetazoliny, który stosowany miejscowo na błonę śluzową nosa, powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa i zahamowanie nadmiernego wydzielania. Poprawia drożność przewodów nosowych, ułatwia odpływ wydzieliny z zatok przynosowych.

Wskazania

Dla dzieci powyżej 6 roku idorosłych w przypadku ostrych zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych.

Sposób użycia

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat 1 dawka do każdego otworu nosowego dwa do trzech razy na dobę. Nie należy stosować leku częściej niż 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat 1 dawka do każdego otworu nosowego dwa razy na dobę. Nie należy stosować leku częściej niż 2 razy na dobę. Nie należy stosować dłużej niż przez 3 do 5 dni.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać żel

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl