Paracetamol 50mg czopki dla niemowląt 10szt FARMINA

Kod produktu: 3825
Ocena: 0

Preparat w formie czopków o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Odpowiednia dawka paracetamolu jest odpowiednia do stosowania u niemowląt.

Producent: FARMINA
Cena: 6,29 zł 6.29
quantity szt.

Opis

Postać

Czopki

Dawka

50 mg

Opakowanie

10 czopków

Skład

Paracetamol 50 mg

1 czopek zawiera substancję czynną: 50 mg paracetamolu.

Działanie

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Jest lekiem z wyboru w leczeniu bólu i gorączki. Nie wykazuje działania przeciwzapalnego. Nie obniża prawidłowej temperatury ciała, nie wywołuje podrażnienie przewodu pokarmowego czy zaburzenia krzepnięcia. 

Paracetamol nie Forma czopka umożliwia podanie leku nawet gdy dziecko wymiotuje, ulewa czy podczas snu, gdy gorączka jest wysoka. Paracetamol Farmina to jedyne czopki dostępne w dawce w 50 mg, idealne dla najmłodszych, w gorączce spowodowanej infekcją, szczepieniem oraz w bólu, zwłaszcza podczas ząbkowania.

Wskazania

Ból i gorączka różnego pochodzenia, np. ząbkowanie, po szczepieniach. Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.

Ostrzeżenia

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na substancję pomocniczą (tłuszcz stały). Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby. Nie należy stosować innych leków zawierających paracetamol. Nie łączyć z innymi lekami przeciwgorączkowymi.

Dawkowanie

lek przeznaczony do podawania doodbytniczego. Od 3,3 kg do 5 kg (poniżej 3 miesięcy) – 1 czopek 3 do 4 razy na dobę. Od 6 kg do 10 kg (od 3 miesiąca do 1 roku) – 2 czopki 3 do 4 razy na dobę. Stosować nie częściej niż co 4 godziny.

U niemowląt w wieku poniżej 3 miesięcy stosować tylko w porozumieniu z lekarzem.

Dane techniczne

Wiek powyżej 1 miesiąca życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać czopki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl