Paracetamol + Difenhydramina Hasco Noc tabletki x 48 szt.

Kod produktu: 42945
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, ułatwiający zasypianie.

Producent: HASCO LEK
Cena: 16,31 zł 16.31
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

48 szt.

Skład

1 tabletka zawiera: substancje czynne: paracetamol 500 mg, difenhydraminy chlorowodorek 25 mg

Substancje pomocnicze: skrobia żelowana, kukurydziana, powidon K-30, magnezu stearynian oraz otoczka Opadry II Blue 85F205046 o składzie: poliwinylowy alkohol, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol, talk, lak glinowy błękitu brylantowego FCF (E 133), lak glinowy indygokarminy (E 132).

Działanie

Paracetamol + Difenhydramina Hasco Noc jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, wykorzystującym łączne działanie dwóch substancji. Zawarty w leku paracetamol łagodzi ból, a difenhydramina ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu.

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie bólu, w tym: bólu głowy, bólów kostno-stawowych, bólu mięśni, bólu zębów, bólów menstruacyjnych, nerwobóli oraz bólów związanych z przeziębieniem i grypą, powodujących trudności w zasypianiu.

Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpi poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Sposób użycia

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 lub 2 tabletki na 30 minut przed snem.

Nie stosować leku dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem.

Ostrzeżenia

Leku nie należy stosować:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników.
  • jeśli u pacjenta występują następujące schorzenia: ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskra, rozrost gruczołu krokowego, porfiria, astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia;
  • podczas leczenia tzw. inhibitorami MAO (leki stosowane w depresji) i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat. Nie stosować u kobiet w ciąży, karmiących piersią. W czasie stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl