Płyn Oralflux Med do płukania jamy ustnej

Płyn Oralflux Med do płukania jamy ustnej

Kod produktu: 29256
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Profilaktyka przeciwpróchnicza jamy ustnej

Producent: BIOVENA PHARMA
Cena: 14,01 zł 14.01
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn do płukania ust

Opakowanie

Butelka 250ml

Skład

Aqua, Glycerin, Xylitol, PEG-40 Hydragenated Castor Oil, Aroma, Chlorhexidine Digluconate, Sodium Fluoride Citric Acid, Potassium Acesulfame. Zawiera chlorheksydynę (0,12 CHX) i fluorek sodu (0,05% NaF).

Działanie

Oralflux to gama skutecznych produktów zawierających w dużej medycznej dawce fluor, ksylitol i chlorheksydynę, substancje przeciwpróchnicze niezbędne w profilaktyce jamy ustnej.Substancje czynne:

  • Fluor - fluorek sodu - zapobiega próchnicy, działając na dwa sposoby: wspiera odbudowę uszkodzonych zębów; sprawia, ze zęby staja się silniejsze i bardziej odporne na atak kwasów.
  • Ksylitol - produkt klinicznie potwierdzony - w badaniach naukowych od ponad 30 lat, naukowcy ds. dentystki wykazywali, że ksylitol to kluczowy składnik pomagający w walce z próchnicą. Ksylitol to substancja słodząca niemetabolizowana przez bakterie próchnicotwórcze, zapobiegająca przyleganiu bakterii do powierzchni zębów.
  • Chlorheksydyna - syntetyczny antyseptyk, który hamuje osadzanie się bakterii na zębie, zaburza ich metabolizm, dzięki czemu zmniejsza się produkcja kwasu mlekowego. Najczęściej jest stosowana jako aktywny składnik płukanek i żelów doustnych (o stężeniu odpowiednio 0,12% i 0,2%), mających na celu zniszczenie bakterii próchnicotwórczych, znajdujących się w płytce nazębnej.

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie stanów zapalnych dziąseł i jamy ustnej, profilaktyka przeciwpróchnicza dla dorosłych i dzieci.

Sposób użycia

2 razy na dobę po szczotkowaniu zębów przez 1 minutę przez 10-14 dni.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać płyn

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl