Pyralgina 500mg tabletki x 20 szt.

Kod produktu: 37616
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek o dużym nasileniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Producent: POLPHARMA
Cena: 16,34 zł 16.34
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

1 op. 20 tabletek

Dawka

500 mg

Skład

1 tabletka zawiera 500 mg soli sodowej metamizolu. Inne składniki leku to skrobia ziemniaczana, żelatyna, magnezu stearynia.

Działanie

Lek należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych z grupy pochodnych pirazolonu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym. Działa również słabo rozkurczowo na mięśnie gładkie.Mechanizm jego działania polega na hamowaniu aktywności enzymu - cyklooksygenazy w ośrodkowym układzie nerwowym.

Wskazania

Ból różnego pochodzenia o dużym nasileniu, gorączka (gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne). Ból głowy, ból zęba, gorączka, bóle reumatyczne.

Sposób użycia

Zależne od nasilenia bólu. Zwykle stosuje się: u dorosłych w bólach występujących sporadycznie -jednorazowo od 1 do 2 tabletek, w bólach przewlekłych -od 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę. Lek należy stosować podczas lub bezpośrednio po posiłkach.Maksymalna jednorazowa dawka doustna wynosi 1 g, maksymalna dawka dobowa 3 g.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku, a także: astma oskrzelowa, ostra niewydolność nerek, wątroby lub serca, ostra porfiria wątrobowa oraz niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Przed zastosowaniem prosimy zapoznać się z ulotka. Nie przekraczać zalecanej dawki dziennej.Nie stosować u dzieci.

Działania niepożądane

Ciężkie reakcje uczuleniowe: obrzęk twarzy, warg, języka, gardła, które mogą powodować utrudnienia oddychania i połykania; zmiany skórne i śluzówkowe, jak świąd, pieczenie, zaczerwienienie, pokrzywka, ciężki skurcz oskrzeli, zaburzenia rytmu serca, zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi. - preparat należy odstawić i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl