Pyralgina Gorączka 500mg x 6sasz.

Kod produktu: 38864
Ocena: 0

Lek w formie proszku do sporządzania roztworu doustnego o zawartości 500g metamizolu magnezowego. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Producent: POLPHARMA
Cena: 10,16 zł 10.16
quantity szt.

Opis

Postać

Proszek

Opakowanie

6 saszetek, 500mg/saszetka

Skład

1 saszetka zawiera 500mg metamizolu magnezowego w postaci metamizolu magnezowego sześcionwodnego

Pozostałe składniki: mannitol, powidon K29/32, sacharyna sodowa, aromat pomarańczowy, żółcień pomarańczowa (E110)

Działanie

Polopiryna Gorączka należy do nieopioidowych leków przeciwbólowych z grupy pochodnych pirazolonu. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Działa również rozkurczowo na mięśnie gładkie.

Wskazania

Gorączka

Sposób użycia

Osoby dorosłe: Dawka jednorazowa wynosi od 500mg do 1000mg (1-2 saszetki)

Lek należy rozpuścić w szklance wody. Spożywać podczas lub bezpośrednio po posiłku.

Dawkowanie zależy od natężenia gorączki i indywidualnej wrażliwości pacjenta na metamizol. Zalecane jest stosowanie najmniejszej dawki skutecznej. Maksymalna dawka dobowa to 3g (6 saszetek). Nie stosować leku dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem. Niezwłocznie udać się do lekarze jeśli, mimo przyjęcia leku, objawy nasilają się.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników, nie stosować u dzieci, nie stosować u osób z u których występuje zespół astmy, u osób z zaburzeniami czynności szpiku kostnego, nie stosować u pacjentów z ostrą niewydolnością nerek, wątroby, z ostrą porfirią wątrobową, u osób z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy, nie stosować u pacjentów, którzy stosują lek z grupy pochodnych pirazolonu i parazolidyny, nie stosować u kobiet w ciąży, karmiących piersią.

W celu poznania dokładniejszych informacji co do postępowania z lekiem i przeciwwskazań, należy zapoznać się z ulotką zawartą w opakowaniu.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl