SINUS RINSE zestaw uzupełniający dla dzieci

Kod produktu: 23602
Ocena: 0

Zestaw do płukania nosa i zatok uzupełniający dla dzieci

Producent: NEILMED
Cena: 81,12 zł 81.12
quantity szt.

Opis

Postać:

Proszek

Opakowanie:

120 saszetek

Skład:

Chlorek sodu, dwuwęglan sodu

Działanie:

Sinus Rinse zestaw do płukania nosa i zatok zawiera chlorek sodu i dwuwęglan sodu co powoduje działanie antyseptyczne, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Dzięki dużej objętości roztworu (dla dorosłych 240 ml, dla dzieci 120 ml - każde płukanie) dokładnie płucze usuwając na zewnątrz zawartość nosa i zatok. Płucząc nos i zatoki pozbywamy się:

  • zalegającej wydzieliny produkowanej przez zatoki,
  • krwi, skrzepów i innych pozostałości po zabiegach operacyjnych,
  • kataru,
  • śluzu,
  • stanów zapalnych,
  • zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska (pyłków, kurzu itp.).
  • Płukanie dużą objętością roztworu zwiększa właściwości lecznicze. Łagodny dla nosa, nie piecze ani nie podrażnia. Z saszetki uzyskujemy roztwór izotoniczny lub hipertoniczny o odpowiednim dla organizmu pH. Specjalnie ukształtowana końcówka butelki jest wygodna w użyciu. Miękka butelka pozwala na efektywne wykonywanie płukania. Mogą stosować kobiety w ciąży.

Wskazania:

Zapalenie zatok, którego podłożem mogą być infekcje, grypa, przeziębienie, alergie, polipy, czynniki chemiczne. Nieżyt nosa (infekcje, alergie i inne). Po zabiegach operacyjnych na nosie, zatokach (leczenie stanów zapalnych). Dla odbudowania śluzówki po długotrwałym stosowaniu leków do nosa. Przed podaniem leków do nosa. Przed planowanymi zabiegami chirurgicznymi na nosie i/lub zatokach. Profilaktycznie dla utrzymywania higieny śluzówki nosa i zatok. Dla dzieci w wieku 4-6 lat.

Przeciwwskazania:

Nie stosować jeśli nos jest całkowicie zablokowany (można stosować przy częściowej blokadzie nosa), występuje infekcja lub uczucie zatkania ucha.

Ostrzeżenia:

Może pojawić się uczucie pieczenia przez kilka sekund, które po chwili ustępuje. Po operacji ucha należy przed płukaniem zasięgnąć opinii lekarza. Jeśli doświadcza się uczucia nacisku w uszach, należy przerwać płukanie i skontaktować się z lekarzem.

Sposób użycia:

Zaleca wykonywanie płukania 2 razy dziennie lub według zaleceń lekarza.
1 saszetkę z mieszanką NeilMed wsypać do czystej butelki napełnionej do miejsca oznaczonego przerywaną linia przegotowaną wodą. W przypadku gdy butelka nie posiada linii oznaczającej poziom wlać wodę do pełna. Można podgrzać butelkę z wodą w mikrofalówce, ale nie dłużej niż 5 sekund, aby uniknąć nadmiernego nagrzania wody i zniszczenia butelki.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl