Sinecod krople 5 mg/ml 20 ml

Kod produktu: 6851
Ocena: 0

Preparat łagodzi objawy kaszlu

Producent: NOVARTIS
Cena: 20,83 zł 20.83
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Krople

Dawka

5 mg/ml

Opakowanie

Buteleczka 20 ml

Skład

Cytrynian butamiratu 5 mg oraz substancje pomocnicze: sorbitol 70% roztwór, sól sodowa sacharyny, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96% (v/v), glicerol, wodorotlenek sodu 30% roztwór, woda oczyszczona

Działanie

Sinecod zawiera substancję czynną - butamiratu cytrynian. Sinecod to krople dla dzieci o działaniu przeciwkaszlowym. Skutecznie hamują nawet ostry kaszel o różnej etiologii przynosząc ulgę. Krople Sinecod stosowane są również do tłumienia kaszlu w okresie przed- i pooperacyjnym u pacjentów poddawanym zabiegom chirurgicznym i bronchoskopii.  Nieopioidowy lek przeciwkaszlowy o działaniu ośrodkowym. Ponadto Sinecod zmniejsza opór w drogach oddechowych, czego dowodem jest szybka poprawa parametrów spirometrycznych i wyników badań gazometrycznych krwi. Krople Sinecod zawierają sacharynę oraz sorbitol i dlatego mogą być stosowany przez chorych na cukrzycę.

Wskazania

Do leczenia objawowego kaszlu różnego pochodzenia. Pomocniczo stosowane są w okresie przed- i pooperacyjnym do tłumienia odruchu kaszlu u pacjentów poddawanych zabiegom chirurgicznym lub bronchoskopii.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na cytrynian butamiratu lub na którykolwiek inny składnik preparatu. Nie stosować preparatu Sinecod u dzieci poniżej 7. miesiąca życia.

Dawkowanie

Dzieci w wieku od 7. miesięcy do 1 roku życia: jednorazowo 10 kropli (2,27 mg). Dzieci od 1. roku życia do 3 lat: jednorazowo 15 kropli (3,41 mg). Dzieci w wieku powyżej 3 lat: jednorazowo 25 kropli (5,67 mg). W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 6 godzinach, do 4 razy na dobę.

Dane techniczne

Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać krople

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl