Spongostan Standard (5cm x 7cm x1cm) 1szt.

Kod produktu: 33255
Ocena: 3

Opatrunek zapobiegający krwawieniom z naczyń

Producent: FERROSAN
Cena: 38,99 zł 38.99
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Producent

Ferrosan

Postać

Gąbka 5cm x 7cmx 1 cm

Skład

Gąbka żelatynowa.

Opis

Spongostan jest miejscowym środkiem hemostatycznym przeznaczonym do zabiegów chirurgicznych z krwawieniem żylnym lub sączeniem, kiedy tradycyjne sposoby hemostazy są utrudnione lub niepraktyczne, a niewchłaniające się materiały są niewskazane. Spongostan przywiera do miejsca krwawienia i wchłania ilość płynu 45 razy przekraczającą jego ciężar. Dzięki jednorodnej porowatości Spongostan wychwytuje płytki krwi, przez co aktywuje się kaskada krzepnięcia, zamieniając rozpuszczalny fibrynogen w siatkę nierozpuszczalnej fibryny, co zatrzymuje krwawienie. Spongostan jest wchłaniany po 3-5 tygodniach od założenia.

Sposób działania:

Przy bezpośrednim kontakcie z raną gąbka aktywuje płytki krwi i rozpoczyna się proces krzepnięcia. Spongostan wchłania płyn i cząsteczki krwi w ilościach wielokrotnie przekraczających jego własną masę, uciska więc tym samym mechanicznie krwawiące naczynia.

Zastosowanie:

Polecany w stomatolodii, laryngologii, ginekologii i proktologii. Wszelkiego rodzaju zabiegi chirurgiczne, którym towarzyszy krwawienie z naczyń. Gąbka jest wchłaniana przez tkanki i nie trzeba jej usuwać.

Dane techniczne

Płeć płeć nie ma znaczenia

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl