Sudafed Xylospray DEX aerozol do nosa 10ml

Kod produktu: 41146
Ocena: 0

Sudafed Xylospray DEX zalecany jest dla dzieci od 6. roku życia i osób dorosłych. Pomaga udrażniać zatkany nos, redukuje obrzęk, chroni błonę śluzową nosa oraz przyspiesza gojenie się ran błony śluzowej nosa.

Producent: Johnson & Johnson
Cena: 13,44 zł 13.44
quantity szt.

Opis

Postać

Roztwór

Opakowanie

Pojemnik 10ml

Skład

Każdy ml roztworu zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku i 50 mg deksopantenolu. Jedna dawka aerozolu do nosa (0,1 ml roztworu) zawiera 0,1 mg deksopantenolu.

Substancje pomocnicze: potasu diwodorofosforan, disodu fosforan dwunastowodny, woda do wstrzykiwań.

Działanie

Sudafed Xylospray Dex zawiera substancje czynne: Ksylometazolinę i Dekspantenol. Ksylometazolina szybko odblokowuje nos, a dekspantenol, znany pacjentom m.in. z produktów na oparzenia słoneczne. Składnik ten, ma właściwości kojące i przyspiesza gojenie się ran, które mogą powstawać na śluzówce nosa podczas kataru.

Podczas kataru błona śluzowa nosa ulega niekorzystnym zmianom, przez co środowisko w jamie nosowej może nie być wystarczająco wilgotne i staje się bardziej wrażliwe na czynniki zewnętrzne. W ten sposób na śluzówce nosa mogą pojawiać się mikrouszkodzenia i ranki. Nowość

Sudafed Xylospray Dex:

  • Odblokowuje nos
  • Przyspiesza gojenie ran*
  • Chroni*
  • Nie podrażnia*

*dotyczy błony śluzowej nosa          

Produkt nie zawiera konserwantów. Jednak dzięki swojemu sterylnemu zamknięciu może być używany do 6 miesięcy po otwarciu butelki.

Wskazania

Preparat wskazany do stosowania w celu zmniejszenia obrzęku błony śluzowej nosa podczas zapaleniu błony śluzowej nosa oraz, aby wspomóc w leczeniu uszkodzeń błony śluzowej nosa.

Łagodzi objawy naczynioruchowego zapalenia błony śluzowej nosa. Jest również zalecany w leczeniu niedrożności przewodów nosowych po przebytej operacji nosa.

Sposób użycia

W zależności od potrzeb, jeśli lekarz nie zaleci innego sposobu dawkowania, należy stosować po jednej dawce do każdego otworu nosowego, trzy razy w ciągu doby, maksymalnie przez siedem dni.

Sudafed Xylospray Dex jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Uwagi

Ze względów higienicznych, w celu uniknięcia zakażeń, produkt leczniczy powinien być stosowany tylko przez jedną osobę.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl