Tantum Rosa puder 500mg saszetki x 10 szt.

Kod produktu: 7511
Ocena: 4 (Ilość ocen: 0)

Preparat stosuje się w leczeniu zapalenia dróg rodnych

Producent: ANGELINI PHARMA
Cena: 22,12 zł 22.12
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Proszek

Dawka:

500 mg

Opakowanie:

10 saszetek

Skład:

Chlorowodorek benzydaminy 500 mg. Inne składniki leku: chlorek sodu, poliwinylopirolidon, p-toluenosulfonian trójmetylocetyloamoniowy

Działanie:

Działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, znieczulająco, odkażająco. Takie działanie likwiduje nieprzyjemne uczucie nieświeżości i dyskomfortu towarzyszące różnego typu infekcjom. Lek szybko wchłania się do tkanek objętych procesem zapalnym zmniejszając objawy infekcji. TANTUM ROSA działając przeciwzapalnie zmniejsza obrzęk, przekrwienie śluzówki pochwy i sromu. Lek bezpośrednio po zastosowaniu zmniejsza odczuwanie dolegliwości: bólu, świądu, pieczenia. TANTUM ROSA, jak wykazują badania nie wpływa na fizjologiczną florę pochwy, lek nie hamuje rozwoju najbardziej istotnego jej składnika - pałeczek kwasu mlekowego. TANTUM ROSA można stosować bezpiecznie u kobiet w każdym wieku.

Wskazania:

Do leczenia zapalenia sromu i pochwy, zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio i radioterapii, profilaktyka przed i pooperacyjna w ginekologii, higiena osobista w okresie połogu.

Przeciwwskazania:

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub substancje pomocnicze wchodzące w jego skład.

Ostrzeżenia:

Stosowanie, zwłaszcza długotrwałe, preparatów o działaniu miejscowym, może spowodować reakcję uczuleniową. W takim przypadku lek należy odstawić i skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie:

Zawartość jednej saszetki rozpuścić w 0,5-1 litrze przegotowanej wody. W połogu: zewnętrznie do przemywania krocza od 1 do 2 razy na dobę. W pozostałych wskazaniach: płukać pochwę roztworem od 1 do 2 razy na dobę, o ile lekarz nie zaleci inaczej. W przypadku wrażenia, że działanie preparatu jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć tylko dla kobiet
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać saszetki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl