Tantum Verde FORTE aerozol do stosowania w jamie ustnej 15 ml

Kod produktu: 16369
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Zmniejsza ból i obrzęk gardła

Producent: AZIENDE
Cena: 21,38 zł 21.38
quantity szt.

Opis

Producent:

AZIENDE CH.ANGELINI

Postać leku:

Roztwór

Dawka:

3 mg

Opakowanie:

Aerozol 15 ml

Skład:

100 ml roztworu zawiera substancję czynną: chlorowodorek benzydaminy 0,3 g oraz substancje pomocnicze: glicerol, etanol 96%, olej rycynowy owodorniony, sacharyna sodowa, p-hydroksybenzoesan metylu, arpmat miętowy, woda oczyszczona.

Działanie:

Tantum Verde Forte zawiera benzydaminę, z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Benzydamina charakteryzuje się silnym działaniem przeciwzapalnym i przeciwbólowym oraz działa miejscowo znieczulająco i odkażająco. Dzięki temu, że lek miejscowo wchłania się bardzo dobrze i osiąga wysokie stężenie w tkankach objętych procesem zapalnym, dolegliwości szybko ustępują. Preparat jest dobrze tolerowany i nadaje się do miejscowego leczenia objawów zapalenia.

Wskazania:

Do leczenia objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęki) związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła tj. w zakażeniach bakteryjnych i wirusowych, zapaleniu krtani, zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii a także po intubacji.

Przeciwwskazania:

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub substancje pomocnicze wchodzące w jego skład.

Dawkowanie:

Lek jest przeznaczony do stosowania przez osoby dorosłe, szczególnie przez osoby, które nie mogą płukać jamy ustnej.
Lek należy stosować 2-6 razy na dobę, po 2-4 dawki.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać aerozol

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl