Tantum Verde pastylki do ssania miętowe 20szt

Kod produktu: 3398
Ocena: 0

Działanie przeciwzapalnie i przeciwbólowo w obrębie gardła i jamy ustnej.

Producent: PHARMACEUTICAL
Cena: 15,21 zł 15.21
quantity szt.

Opis

Producent:

AZIENDE CH.ANGELINI

Postać leku:

Pastylki do ssania

Opakowanie:

20 pastylek

Skład:

1 pastylka zawiera: substancja czynna: chlorowodorek benzydaminy 3 mg (równoważnik 2,68 mg benzydaminy). substancje pomocnicze: izomalt, aspartan, aromat cytrynowy, aromat miętowy, żółcień chinolinowa (E104), indygotyna (E132), kwas cytrynowy jednowodny, mentol. Preparat nie zawiera cukru.

Działanie:

Tantum Verde P zawiera benzydaminę, z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, którą można stosować miejscowo i ogólnie. Benzydamina działa miejscowa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, wybiórczo hamując procesy biochemiczne związane ze stanem zapalnym. Ponadto działa miejscowo znieczulająco i odkażająco. Stosowana na skórę i błonę śluzową wchłania się bardzo dobrze i osiąga w zmienionych chorobowo tkankach stężenie wyższe niż po podaniu ogólnym. Okres półtrwania benzydaminy wynosi 9,4 godz. stężenie benzydaminy w osoczu po miejscowym zastosowaniu pastylek 3 mg, jest minimalne i praktycznie nie wywiera działania ogólnego. 38 % dawki leku wydala się w moczu w postaci niezmienionej.

Wskazania:

Leczenie objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła. Stany po ekstrakcji zębów.

Ostrzeżenia:

W przypadku braku poprawy po krótkotrwałym stosowaniu preparatu, należy skonsultować się z lekarzem. Długotrwałe stosowanie preparatu może spowodować reakcję uczuleniową, należy wówczas odstawić lek i zasięgnąć porady lekarza.

Dawkowanie:

Ssać 1 pastylkę, 3-4 razy na dobę. Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać pastylki do ssania

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl