Vicks AntiGrip Complex Cytrynowy saszetki 10szt

Kod produktu: 27141
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat ma na celu łagodzenie objawów przeziębienia i grypy.

Producent: TEVA
Cena: 15,02 zł 15.02
quantity szt.

Opis

Producent

WICK PHARMA

Postać

Proszek w saszetkach

Dawka

500mg+200mg+10mg

Opakowanie

10 saszetek

Skład

Paracetamol 500mg, gwajafenezyna 200mg, fenylefryny chlorowodorek 10mg sacharoza kwas, cytrynowy, kwas winowy, sody cyklaminian, sodu cytrynian, aspartam acesulfam potasowy, mentol w proszku, aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego żółcień chinolinowa

Działanie

Skuteczny w walce z bólem, bólem głowy, gardła oraz obniża gorączkę Rozrzedza flegmę ułatwiając odkrztuszanie w mokrym kaszlu. Zmniejsza obrzęk nosa

Wskazania

Preparat ma na celu łagodzenie objawów przeziębienia i grypy. Lek zawiera trzy substancje czynne:

  • Paracetamol jest dobrze znanym lekiem przeciwbólowym. Jest skuteczny w walce z bólem, w tym bólem głowy i bólem gardła oraz obniża gorączkę (działanie przeciwgorączkowe).
  • Gwajafenezyna (lek wykrztuśny) rozrzedza flegmę ułatwiając odkrztuszanie w mokrym kaszlu.
  • Fenylefryny chlorowodorek (lek zmniejszający nieżyt nosa) zmniejsza obrzęk nosa i w ten sposób umożliwia jego udrożnienie.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby.Lek ma postać proszku do rozpuszczania w wodzie do picia w postaci gorącego napoju. Wsypać jedną saszetkę proszku do kubka i zalać gorącą, ale nie wrzącą wodą (około 250 ml). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury nadającej się do picia.y

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. Dzieci poniżej 12 roku życia.Nadwrażliwość na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefryny chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, zaburzenia czynności wątroby lub ciężkie zaburzenia czynności nerek, nadciśnienie, nadczynność tarczycy, cukrzyca, choroba serca, jaskra z wąskim kątem przesączania, porfiria, stosowanie u pacjentów przyjmujących trójpierścieniowe leki antydepresyjne, stosowanie u pacjentów przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (MAO-I) obecnie lub w ciągu ostatnich 2 tygodni, stosowanie u pacjentów przyjmujących leki blokujące receptory beta-adrenergiczne, stosowanie u pacjentów przyjmujących aktualnie inne leki sympatykomimetyczne.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać saszetki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl