Vitrum Calcium 1250 D3 tabletki 120szt data ważności 10.2021r

Kod produktu: 17333
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
  • procent 1 %

Preparat uzupełnia dietę w wapń i witaminę D3, wspomaga dobry stan kości

Producent: UNIPHARM USA
Cena: 29,90 zł 29.90
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki

Opakowanie:

120 tabletek

Skład:

Węglan wapnia 1250 mg (w tym 500 mg wapnia elementarnego), witamina D3 200 j.m. oraz substancje pomocnicze: stearynian magnezu, polimer soli sodowej karboksymetylocelulozy, krzemionka, hydroksypropylometyloceluloza606, hydroksypropylometyloceluloza615, dwutlenek tytanu, ryboflawina, błękit brylantowy.

Działanie:

Preparat wspomaga dobry stan kości. Uzupełnia dietę w wapń i witaminę D3. Wapń jest pierwiastkiem biorącym udział w tworzeniu i mineralizacji tkanki kostnej i zębów na przestrzeni całego życia człowieka. W żołądku węglan wapnia reaguje z kwasem solnym tworząc chlorek wapnia. Jest on najlepiej przyswajalnym związkiem wapnia, nie zakwaszającym środowiska żołądka. Dzięki temu mogą go bezpiecznie stosować nawet osoby z chorobą wrzodową żołądka. Wchłonięta z jelita witamina D3 (cholekalcyferol) transportowana jest do wątroby, a następnie do nerek, gdzie wskutek procesu biologicznego jest przekształcana w kalcytriol. Metabolit ten niezbędny jest podczas wchłaniania i wykorzystania wapnia do mineralizacji kości. Stymuluje również przyswajanie wapnia i fosforanów w jelicie cienkim. Przyswajalność wapnia z węglanu wapnia wynosi aż 39% i jest wyższa niż przyswajalność wapnia pochodzącego z innych związków (glukonianu, mleczanu, czy cytrynianu). Ponadto ilość wapnia elementarnego w węglanie sięga 40%, co powoduje, że Vitrum Calcium 1250+Vitaminum D3 zawiera dużą dawkę wapnia elementarnego – aż 500 mg/1 tabletce. Stanowi to aż połowę średniego zalecanego dziennego spożycia.

Wskazania:

Uzupełnienie niedoborów wapnia i wit. D3 w codziennej diecie. Wspomaganie prawidłowego kształtowania się kośćca i zębów u młodzieży. Spowolnienie procesu utraty wapnia z kości w każdym okresie życia.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci od 12. roku życia – 1 tabletka dziennie w trakcie posiłku.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania na 3 miesiące
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl