Zincas 30mg tabletki 50szt

Kod produktu: 2985
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat uzupełnia niedobory cynku.

Producent: FARMAPOL
Cena: 8,07 zł 8.07
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki

Opakowanie:

50 tabletek

Skład:

30 mg Zinci hydroaspartas (cynku wodoroasparaginianu dwuwodnego), co odpowiada 5,5 mg jonów cynku oraz substancje pomocnicze: sacharoza, skrobia ziemniaczana, dekstryna, celuloza, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian, talk, żółcień chinolinowa (E104)

Działanie:

Preparat cynkowy w postaci łatwoprzyswajalnego wodroasparaginianu. Zincas jest lekiem zawierającym wodoroasparaginian cynku. Cynk pełni wiele ważnych funkcji w organizmie. Jest niezbędny w syntezie kwasów nukleinowych, uczestniczy również w procesie podziału i wzrostu komórek. Cynk odgrywa rolę w wytwarzaniu, magazynowaniu i wydzielaniu insuliny. Niedobór cynku może wywołać zmniejszenie stężenia insuliny w surowicy i zaburzenia tolerancji glukozy. Cynk reguluje zużycie tlenu przez mitochondria.

Wskazania:

Niedobór cynku.

Przeciwwskazania:

Niewydolność nerek.Leku nie należy podawać z antybiotykami pochodnymi tetracykliny (np. doksycyklina), kwasem acetylosalicylowym, ibuprofenem, indometacyną, tiazydowymi lekami moczopędnymi (np. hydrochlorotiazyd), kortykosteroidami (np. hydrokortyzon), związkami wapnia, substancjami chelatującymi (np. penicylamina).

Dawkowanie:

Dzieci w wieku do 5 lat: 1 tabletkę na dobę, od 5 do 15 lat: 2 tabletki na dobę.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat: 3 razy na dobę po 1 tabletce. Tabletki należy przyjmować po posiłku, popijając wodą. Małym dzieciom nie wolno podawać tabletek w całości.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja 2 tygodniowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 18:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl