Zyx Bio 5mg tabletki powlekane 7szt

Kod produktu: 28811
Ocena: 0

Leczy objawy alegii katar sienny, zapalenie spojówek

Producent: BIOFARM
Cena: 8,99 zł 8.99
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

7 tabletek

Dawka

5 mg

Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg lewocetyryzyny dichlorowodorku.

Działanie

Preparat należący do grupy leków przeciwhistaminowych, popularnie wykorzystywanych w alergologii działających na bazie cetyryzyny. Lewocetyryzyna, hamuje działanie histaminy substancji wywołującej objawy alergiczne i tym samym skutecznie łagodzi objawy alergiczne, takie jak: kichanie, wyciek z nosa, obrzęk i świąd błon śluzowych, uczucie zatkanego nosa, zaczerwienienie i łzawienie oczu, a także objawy pokrzywki.

Wskazania

Leczenie objawów związanych z chorobami alergicznymi, takimi jak: alergiczny nieżyt nosa (alergiczne zapalenie błon śluzowych nosa i oczu) oraz pokrzywka, często występująca - przewlekła samoistna pokrzywka.

Sposób stosowania

Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i powyżej: Zalecana dawka leku wynosi 5 mg (1 tabletka powlekana) na dobę. Dzieci w wieku od 6 lat do 12 lat: Zalecana dawka leku wynosi 5 mg (1 tabletka powlekana) na dobę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na lewocetyryzynę, hydroksyzynę i inne pochodne piperazyny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężkie zaburzenia czynności nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10 ml/min. Produktu nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl