Allergo-Comod krople do oczu 0,02g/1ml 10ml

Kod produktu: 1927
Ocena: 0

Przeciwalergiczne krople do oczu

Producent: URSAPHARM
Cena: 17,23 zł 17.23
quantity szt.

Opis

Producent:

URSAPHARM NIEMCY

Postać

Krople

Opakowanie

Buteleczka 10ml

Skład

1 ml izotonicznego roztworu zawiera: kromoglikan sodowy 20 mg, wersenian sodowy, sorbitol, wodę do wstrzykiwań.

Wskazania

Preparat stosowany w ostrym i przewlekłym alergicznym zapaleniu spojówek, np. : zapalenie spojówek spowodowane katarem siennym, wiosenne alergiczne zapalenie rogówki i spojówek.

Działanie

Preparat działa na większość alergenów które są powodem reakcji histaminowych w oku. Kromoglikan sodowy stabilizuje błony komórek tucznych, które zetknęły się z antygenem, zapobiegając w ten sposób degranulacji i uwolnieniu wielu mediatorów chemicznych. Mediatory te, to między innymi histamina i kininy. Pośredniczą one we wczesnych reakcjach alergicznych typu l. Prostaglandyny i leukotrieny biorą udział w późnych reakcjach zapalnych typu IV i powstaję w wyniku prowokowanej stymulacji. Kromoglikan sodowy jest również antagonistą wapnia. Skutkiem jego działania jest powstrzymanie degranulacji komórek tucznych i zapobieganie uwolnieniu histaminy.

Sposób stosowania

O ile lekarz nie zaleci inaczej, należy zakroplić do worka spojówkowego nie więcej niż 1 kroplę roztworu, 4 razy na dobę do każdego oka. Dla dorosłych i dzieci dawkowanie jest takie samo.Preparat może być stosowany do 12 tygodni po otwarciu butelki.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Allergo-COMOD krople do oczu mogą powodować działania niepożądane. W rzadkich przypadkach może wystąpić przemijające pieczenie oczu, uczucie obecności ciała obcego w oku, przekrwienie, i obrzęk spojówek. Objawy te zwykle samoistnie ustępowały.Leku nie należy stosować w 1 trymestrze ciąży i nie zaleca się stosowania w dalszym okresie ciąży. Nie zaleca się stosowania u kobiet karmiących piersią.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja na 1 miesiąc
Postać krople

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl