Cholestil Max 200mg tabletki 30 szt.

Kod produktu: 36538
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek dla dorosłych z chorobami dróg żółciowych.

Producent: ADAMED
Cena: 15,71 zł 15.71
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

1 op. 30 tabletek

Skład

Substancją czynną leku jest hymekromon. Pozostałe składniki to skrobia ziemniaczana, żelatyna, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian.

Działanie

Cholestil Max zawiera substancję czynną hymekromon, która jest pochodną kumaryny. Działa rozkurczowo na mięśniówkę gładką dróg żółciowych, zwiększa wydzielanie żółci i przyspiesza jej wydalanie przez drogi żółciowe. Działanie to zmniejsza zastój żółci i związane z tym dolegliwości oraz utrudnia tworzenie się złogów cholesterolowych i kamieni żółciowych

Wskazania

Pomocniczo w objawowym leczeniu stanów skurczowych dróg żółciowych, dyskinez, zaburzeń dyspeptycznych, stany po operacji pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, a także w braku łaknienia, nudnościach i zaparciach związanych ze zmniejszonym wydzielaniem żółci.

Sposób użycia

Tabletki nie należy dzielić. Lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce. Lek należy zażywać na pół godziny przed spożyciem posiłku.Dorośli: 200 do 400 mg (od 1 do 2 tabletek) pół godziny przed posiłkiem trzy razy na dobę przez tydzień.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma nadwrażliwość na hymekromon lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli pacjent ma niedrożność dróg żółciowych; jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby i/lub nerek; u pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy i z chorobą Crohna.Jeśli u pacjenta wystąpią reakcje alergiczne, w tym wysypka, obrzęk twarzy, należy przerwać stosowanie leku.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl