Claritine Allergy 10mg (SPE) tabletki 7 szt.

Kod produktu: 9074
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek przeciwalergiczny

Producent: MSD POLSKA
Cena: 12,24 zł 12.24
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

1 op. 7 tabletek

Skład

1 tabletka powlekana zawiera: substancję czynną: loratadynę 10mg oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian.

Działanie

Lek Claritine SPE zawiera loratadynę, która jest pochodną piperydyny. Jest długo działającym, trójcyklicznym lekiem przeciwhistaminowym wybiórczo blokującym obwodowe receptory histaminowe H1. Hamuje działanie histaminy powodującej między innymi występowianie wysypki i świądu. Nie wywiera działania uspokajającego i nie powoduje senności, nie działa również przeciwcholinergicznie. Bardzo dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Początek działania obserwuje się po 1-3 godzinach.

Wskazania

Leczenie objawów związanych z alergicznym nieżytem nosa (kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa, wyciek z nosa), świąd i pieczenie oczu. Lek ten jest również wskazany w leczeniu objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznnej.

Sposób użycia

Stosować przed jedzeniem.Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: 1 tabletka (10 mg) raz na dobę. Dzieci od 2 do 6 lat-1/2 tabletki (5 mg) raz na dobę. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, nalęży zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania

:Nadwrażliwość na substancję czynną (loratadynę) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować produktu leczniczego Claritine Allergy w okresie ciąży.

Działania niepożądane

Najczęściej obserwowano - senność, ból głowy, zmęczenie, uczucie suchości w jamie ustnej. Bardzo rzadko występują: nadkomorowe zaburzenia rytmu, nudności, zwiększenie łaknienia, zapalenie błony śluzowej żołądka, wysypka, łysienie, anafilaksja, nieprawidłowa czynność wątroby.>

Dane techniczne

Wiek powyżej 3 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl