Melabiorytm 5mg x 30 tabl.

Kod produktu: 41552
Ocena: 0

Lek działający wspomagająco w zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych lub w związku z pracą zmianową. Ułatwia regulację dobowego snu oraz czuwania u pacjentów niewidomych.

 

 

Producent: AFLOFARM
Cena: 16,42 zł 16.42
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

30 tabl.

Skład

Substancją czynną leku jest melatonina. Każda tabletka zawiera 5 mg melatoniny.

Pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna

Działanie

Lek Melabiorytm, 5 mg, tabletki zawiera jako substancję czynną hormon melatoninę. Hormon ten występuje naturalnie w organizmie człowieka. Wytwarzany jest przez gruczoł szyszynkę, zlokalizowany w ośrodkowym układzie nerwowym. Melatonina odgrywa ważną rolę w regulacji biologicznego rytmu okołodobowego. Reguluje godziny snu i czuwania w ciągu doby.

Melabiorytm jest wskazany jako środek pomocniczy w zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych lub w związkuz pracą zmianową oraz ułatwiający regulację rytmu dobowego snu i czuwania u pacjentów niewidomych.

Wskazania

Zaburzenia snu związane ze zmianą stref czasowych lub w związku z pracą zmianową. Ułatwienie regulacji dobowego snu i czuwania u pacjentów niewidomych.

Sposób użycia

Tabletkę należy połykać popijając wodą.

  • Zaburzenie snu związane ze zmianą stref czasowych: 2mg do 3mg melatoniny raz na dobę, po zapadnięciu zmroku, rozpoczynając od pierwszego dnia podróży. Kontynuować leczenie przez 2 do 3 kolejnych dni po zakończeniu podróży.
  • W zaburzeniach rytmu dobowego dnu i czuwania związanych np. z pracą zmianową: 1mg do 5mg na dobę na godzinę przed snem.
  • W zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u osób niewidomych należy przyjmować od 0,5mg do 5mg raz na dobę, około godziny 21;00-22:00. Dawkowanie to dotyczy też długotrwałego przyjmowania leku.

Działanie leku w leczeniu długotrwałym zaburzeń rytmu dobowego snu i czuwaniu obserwuje się czasami dopiero po upływie 2 tygodni przyjmowania leku.

Ugruntowane zastosowanie medyczne melatoniny obejmuje dawki od 0,5mg, należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę melatoniny.

Produkt leczniczy Melabiorytm należy stosować tylko w sytuacji, gdy nie wykazano skuteczności innych, niższych dawek melatoniny dostępnych na rynku.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Melabiorytm

W razie przypadkowego przyjęcia zbyt dużej dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zażycie większej niż zalecana dawki dobowej leku może w pojedynczych przypadkach spowodować senność, dezorientację lub wystąpienie psychozy.

Ostrzeżenia

Leku nie należy stosować:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na melatoninę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • u dzieci i młodzieży,
  • w okresie ciąży i karmienia piersią,
  • po spożyciu alkoholu,
  • jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby lub nerek,
  • u pacjentów z depresją

Po zastosowaniu leku, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, ponieważ po przyjęciu leku może wystąpić uczucie senności prowadzące do spadku koncentracji.

Typ

Lek OTC

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl