Syrop tymiankowy złożony 125g HERBAPOL

Kod produktu: 41698
Ocena: 0

Syrop tymiankowy złożony (Thymi sirupus compositus) jest lekiem o działaniu wykrztuśnym.

Producent: HERBAPOL WROCŁAW
Cena: 6,42 zł 6.42
quantity szt.

Opis

Postać

Syrop

Opakowanie

Butelka 125g

Skład

Substancje czynne w 100 g leku:

  • Thymi extractum fluidum (1:2) (Wyciąg tymiankowy płynny)  – 15,00 g
    [Ekstrahent: etanol ok. 38% (v/v)]
  • Thymolum (Tymol)  –   0,01 g

Substancje pomocnicze: wodorotlenek amonowy, etanol, syrop prosty (sacharoza i woda oczyszczona).

Lek zawiera nie więcej niż 5% (m/m) etanolu.

Wskazania

Syrop tymiankowy złożony stosuje się tradycyjnie jako lek wykrztuśny w kaszlu towarzyszącym nieżytom górnych dróg oddechowych.

Sposób użycia

Doustnie: dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 3 razy dziennie po 2 łyżeczki (10 ml) syropu, dzieci od 6 do 12 lat: 3 razy dziennie po 1 łyżeczce (5 ml).

Należy przyjmować dużą ilość płynów, aby umożliwić wywołanie prawidłowego odruchu wykrztuśnego i nie powodować podrażnienia układu oddechowego.

Ostrzeżenia

Syropu tymiankowego złożonego nie należy stosować, jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

  • Nie należy stosować syropu, jeśli w przeszłości wystąpiły reakcje uczuleniowe na tymianek lub   inne rośliny z rodziny Jasnotowate (Lamiaceae/Labiatae) lub którykolwiek ze składników leku.
  • Nie stosować w astmie oraz u dzieci z ostrymi stanami zapalnymi krtani i tchawicy w wywiadzie.
  • Dawka jednorazowa syropu dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat (10 ml) zawiera do 0,64 g (640 mg) etanolu, co odpowiada ok. 5 ml wina lub ok. 13 ml piwa. Nie stosować u osób z chorobą alkoholową, chorobami wątroby lub padaczką.
  • Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 6 lat.

W przypadku wystąpienia wysokiej gorączki, duszności lub ropnej plwociny należy skonsultować się z lekarzem. Lek zawiera sacharozę. Pacjenci u których stwierdzono wcześniej nietolerancję na niektóre cukry, przed zastosowaniem leku powinni poradzić się lekarza. Jeżeli mimo zastosowanego leczenia objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach należy zgłosić   się do lekarza.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl