Komary i kleszcze – jak się chronić?

Przed nami wycieczki do lasu, pikniki. To czas, aby zaopatrzyć się w środki, które zapewnią  długotrwałą ochronę przez komarami, kleszczami i innymi owadami kłującymi.

Zabezpieczając  przed  ukąszeniami  ochronią również  przed  chorobami  przenoszonymi  przez  owady (kleszczowe zapalenie opon mózgowych, borelioza itp.).

 

Jaki środek wybrać, aby skutecznie odstraszył owady?

 

  • naturalne środki - głównie w postaci olejków eterycznych (z trawy cytrynowej, paczuli, eukaliptusowy, goździkowy i cynamonowy). Komary nie przepadają za intensywnymi ziołowymi zapachami: odciągnie jelawenda, kocimiętka, bazylia, mięta, tymianek oraz wrotycz. Nie lubią też zapachu octu, cebuli, czosnku.
  • Nowoczesne środki przeciw owadom: 

     - spray: KomarOff spray, KLESZCZ STOP Spray na kleszcze i komary

     - płyn: SIO NATURAL Płyn, ZIAJA ANTYBZZZ Płyn

     - opaska: Opaska KOMASTOP odstraszająca komary

Kiedy po ukąszeniu komara pozostaje czerwony, swędzący bąbel, który nie daje nam spokoju, warto zastosować preparat na ukąszenia owadów. Ukoi i złagodzi świąd. Zapewni długotrwałe uczucie chłodu i przyniesie ulgę oraz przyspieszy procesy regeneracji skóry.

 

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl